Turinys:
- 27 geriausi širdžiai sveiki maisto produktai
- 1. Žuvis
- 2. Alyvuogių aliejus
- 3. Apelsinai
- 4. Brokoliai
- 5. Morkos
- 6. Žalioji arbata
- 7. Braškės
- 8. Vištienos krūtinėlė
- 9. Riešutai
- 10. Obuolys
- 11. Linų sėklos
- 12. Smidrai
- 13. Česnakai
- 14. Špinatai
- 15. Raudonasis vynas
- 16. Papaja
- 17. Avokadas
- 18. Pomidoras
- 19. Arbūzas
- 20. Ryžių sėlenų aliejus
- 21. Kale
- 22. Burokėliai
- 23. Kresas
- 24. Mėlynės
- 25. Žiediniai kopūstai
- 26. Granatas
- 27. Juodasis šokoladas
- Maistas, kurio reikia vengti sveikai širdžiai
- Nuorodos
Širdies ligos ir insultas yra pagrindinės mirties priežastys visame pasaulyje (1), (2). Manoma, kad metinės sveikatos priežiūros išlaidos yra apie 190 milijardų dolerių (3)!
Amerikos širdies asociacijos duomenimis, netinkama mityba ir fizinis neveiklumas sukelia cholesterolio nusėdimą ant arterijų sienelių, o tai sukelia širdies priepuolį (4), (5), (6). Tai reiškia, kad pakeitus mitybą ir gyvenimo būdą galima sumažinti širdies priepuolio riziką.
Taip, vartodami širdžiai draugišką maistą, galite apsaugoti save ir artimuosius nuo širdies ligų (ir paskolų iki kaklo). Skaitykite toliau apie 27 geriausius širdžiai naudingus maisto produktus, kurie padės sumažinti cholesterolio kiekį ir uždegimą organizme, ir keletą stebėtinų „sveikų“ maisto produktų, kurie nėra tokie sveiki širdžiai. Braukite aukštyn!
27 geriausi širdžiai sveiki maisto produktai
1. Žuvis
Vaizdas: „Shutterstock“
Žuvyse gausu liesų baltymų ir omega-3 riebalų rūgščių. Omega-3 yra polinesočiosios riebalų rūgštys, kurios padeda sumažinti uždegimą ir išvengti širdies ir kraujagyslių ligų. Tiek omega-3, tiek omega-6 riebalų rūgštys yra būtinos. Tačiau mūsų suvartojamas maistas neatitinka organizmo reikalaujamo omega-3 kiekio. Taigi, vartokite lašišą, sardines ir kitas riebiąsias žuvis, kad pagerintumėte savo širdies būklę (7).
Pietums ar vakarienei galite valgyti ant grotelių keptą ar keptą žuvį. Būtinai naudokite lengvą padažą, jei salotose yra žuvies. Per dieną galite suvartoti 3-5 oz žuvies.
2. Alyvuogių aliejus
Alyvuogių aliejus šiais laikais plačiai naudojamas įvairiose virtuvėse. Jame gausu antioksidantų ir sveikų riebalų, jis turi priešuždegiminių savybių. Nustatyta, kad alyvuogių aliejaus vartojimas sumažina miokardo infarkto, insulto ir širdies bei kraujagyslių ligų riziką (8).
Alyvuogių aliejumi kepkite daržoves ar liesus baltymų šaltinius. Pasigaminkite lengvą salotų padažą su alyvuogių aliejumi, žaliosios citrinos sultimis, žolelėmis, druska ir pipirais. Per dieną galite saugiai suvartoti 7-8 šaukštus alyvuogių aliejaus.
3. Apelsinai
Vaizdas: „Shutterstock“
Apelsinuose yra daug vitamino C, mineralų, flavonoidų, jie turi priešuždegiminių, lipidus mažinančių, antialerginių ir priešnavikinių savybių. Mokslininkai nustatė, kad apelsinų sulčių vartojimas gali padėti sumažinti blogojo cholesterolio (MTL cholesterolio) kiekį (9). Kuo mažesnis MTL cholesterolio kiekis, tuo mažesnė arterijų užsikimšimo tikimybė.
Turėkite apelsino ar stiklinę šviežiai spaustų apelsinų sulčių, kad jūsų širdis būtų sveika. Taip pat galite pridėti apelsinų sulčių į desertus, salotas ar vištieną, kad suteiktų jiems skanų skonį ir aromatą.
4. Brokoliai
Brokoliai yra kryžmažiedės daržovės, kuriose gausu vitaminų A, C, K ir folatų, maistinių skaidulų, kalcio, magnio, kalio, fosforo, omega-3 ir omega-6 riebalų rūgščių, seleno ir gliukozinolatų. Tyrėjai nustatė, kad brokoliais šeriamos žiurkės pagerino širdies veiklą, sumažino miokardo infarktą ir padidino antioksidacinį atsaką, padėjusį apsaugoti širdį (10).
Turėkite blanširuotus, ant grotelių keptus, keptus ar maišydami keptus brokolius su kitomis daržovėmis ar grybais / vištiena / žuvimi / lęšiais. Jūs taip pat galite jį išgerti į sriubą, kad pasotintumėte alkį ir sveiką širdį. Turėkite po vieną puodelį brokolių per dieną.
5. Morkos
Vaizdas: „Shutterstock“
Morkose gausu vitaminų A, K, E, folatų ir mineralų, tokių kaip kalcis, magnis, kalis ir fosforas. Įdomu tai, kad jie taip pat yra geras antioksidantų šaltinis, kuris užkerta kelią DNR pažeidimams, mažina uždegimą ir mažina cholesterolio bei trigliceridų kiekį (11).
Galite užkąsti žalios morkos. Kepkite ant grotelių / kepkite / kepkite ir kepkite su kitomis daržovėmis, kuriose yra liesų baltymų šaltinis (žuvis / vištiena / grybas), arba įdėkite į vištienos troškinį ar daržovių sriubą. Būtinai nepersivalgykite morkų, kad išvengtumėte sveikatos problemų. Per dieną galite išgerti pusę puodelio morkų.
6. Žalioji arbata
Žaliojoje arbatoje yra aktyvių polifenolio junginių, vadinamų katechinais. Jie turi antioksidacinių, priešuždegiminių, priešvėžinių, antihipertenzinių, lipidų kiekį mažinančių ir antitrombogeninių savybių. Katechinai padeda išvalyti kenksmingus deguonies radikalus, užkirsti kelią kraujagyslių uždegimams, sumažinti aterogenezės riziką ir slopinti lipidų sintezę ir absorbciją (12).
Išgerkite 2-3 puodelius žaliosios arbatos per dieną. Jį galite valgyti ryte arba 20 minučių prieš pietus ar vakarienę. Įdėkite cinamono, citrinos, medaus, tulsi ar kitų žolelių, kad pasigamintumėte savo žaliosios arbatos.
7. Braškės
Vaizdas: „Shutterstock“
Braškėse gausu antioksidantų, kurie padeda sumažinti aukštą kraujospūdį ir lipidų kiekį kraujyje, užkirsti kelią hiperglikemijai ir sumažinti MTL cholesterolio ir trigliceridų kiekį (13). Dėl šių savybių braškės yra vienas stipriausių maisto produktų, užkertančių kelią širdies ir kraujagyslių ligoms.
Įtraukite braškių į savo pusryčių dribsnius ar kokteilius arba porą valandų po pietų turėkite jų su kitais vaisiais. Kaip desertą taip pat galite turėti braškių su jogurtu ar grietine.
8. Vištienos krūtinėlė
Vištienos krūtinėlė be odos yra puikus liesų baltymų šaltinis. Baltymai yra raumenų statybinė medžiaga. Kadangi širdis dirba 24 * 7, natūralu, kad yra raumenų nusidėvėjimas. Vartojant vištienos krūtinėlę, organizmas gaus baltymų, kurie gali būti naudojami širdies raumenims atstatyti.
Turėkite 3-4 oz vištienos krūtinėlės per dieną. Norėdami subalansuoti valgį, galite kepti vištieną ant grotelių, brakonieriauti, kepti, virti arba kepti vištieną ir turėti daug žalių lapinių bei kitų spalvingų daržovių.
9. Riešutai
Vaizdas: „Shutterstock“
Riešutų vartojimas gali padėti sumažinti širdies ir kraujagyslių ligų riziką 40-50%. Riešutuose yra vitamino E ir mononesočiųjų riebalų, kurie veikia kaip antioksidantai ir priešuždegiminiai agentai. Mokslininkai nustatė, kad vartojant migdolus, pistacijų su lukštais, graikinių riešutų, pekano riešutų ir žemės riešutų gali padėti sumažinti MTL cholesterolio kiekį (14).
Ryte galite valgyti riešutų su pusryčiais, kad gautą energiją galėtumėte panaudoti kasdienei veiklai vykdyti. Taip pat galite mesti keletą riešutų į savo salotas arba valgyti juos kaip užkandį vakare su puodeliu žaliosios arbatos.
10. Obuolys
Vaizdas: „Shutterstock“
Tyrėjai nustatė, kad obuolių vartojimas gali padėti sumažinti uždegimą, padidinti lipidų apykaitą, sumažinti svorį ir sureguliuoti kraujospūdį (15). Taigi, kiekvieną dieną turėkite obuolį, kad jūsų širdis būtų tinkama.
Į savo pusryčių dribsnius ar kokteilius įtraukite obuolių. Vidurinį rytą ar vakarą galite užkąsti ir obuolio. Į salotas įdėkite keletą obuolių gabalėlių, kad suteiktumėte egzotišką skonį.
11. Linų sėklos
Linų sėklose gausu alfa-linoleno rūgšties (ALA), kuri padeda sumažinti uždegimą, deguonies radikalų susidarymą ir cholesterolio kiekį kraujyje (16). Juose taip pat gausu maistinių skaidulų, kurios padeda numesti svorį.
Turėkite 2 -3 šaukštus maltų linų sėklų miltelių per dieną. Jūs taip pat galite pridėti linų sėklų miltelių į savo javus, kokteilius, sultis ir salotas.
12. Smidrai
Vaizdas: „Shutterstock“
Šparaguose yra steroidinio saponino, kuris padeda sumažinti cholesterolio kiekį. Jis taip pat turi antioksidacinių savybių, kurios veikia prieš aterosklerozę ir kitas širdies ir kraujagyslių ligas (17). Neišmeskite atkarpos šalia šaknų, nes toje dalyje sutelktos visos širdį saugančios maistinės medžiagos.
Jūs galite blanširuoti, kepti ant grotelių ar maišyti šparagus ir turėti jų kartu su daržovėmis ir liesų baltymų šaltiniu. Taip pat galite pasigaminti šparagų sulčių. Per dieną galite saugiai išgerti puodelį šparagų ar 7–8 šparagų galiukus.
13. Česnakai
Česnakuose yra alicino, fitonutriento, kuris padeda sumažinti cholesterolio kiekį ir aukštą kraujospūdį (18).
Kiekvieną rytą prieš pusryčius turėkite skiltelę česnako. Arba galite pridėti česnako į savo viso kviečių skrebučius, salotas, salotų pakuotes, ruduosius ryžius, bulvytes ir kt. Per dieną galite turėti 6–7 skilteles česnako.
14. Špinatai
Vaizdas: „Shutterstock“
Špinatuose yra dietinio nitrato, kuris padeda sumažinti kraujospūdį, pagerinti periferinių arterijų liga sergančių žmonių fizinį krūvį, slopina trombocitų agregaciją ir sumažina uždegimą bei arterijų standumą (19).
Salotose, sriubose ir kokteiliuose turėkite blanširuotų, keptų, keptų arba virtų špinatų, kad jūsų širdis būtų sveika. Per dieną galite turėti 1–1½ puodelio špinatų.
15. Raudonasis vynas
Vaizdas: „Shutterstock“
Raudonas vynas padeda padidinti gerojo cholesterolio (DTL cholesterolio) kiekį, turi antioksidacinių savybių ir slopina trombocitų agregaciją (20). Mokslininkai padarė išvadą, kad šie raudonojo vyno atributai daro jį vienu geriausių gėrimų, kad jūsų širdis būtų sveika.
Prie vakarienės suvalgykite raudonojo vyno taurelę. Įsitikinkite, kad jo nevartojate per daug, nes tai nedarydami ir nesitreniruodami gali sukelti nutukimą ir širdies ligas.
16. Papaja
Papajose gausu antioksidantų, maistinių skaidulų, vitaminų ir mineralų, kurie padeda sumažinti aukštą kraujospūdį ir sustiprina kraujagysles (21).
Pusryčiams ar vakaro užkandžiams turėkite vidutinį indą subrendusios papajos. Pusryčiams taip pat galite pasigaminti papajos kokteilio.
17. Avokadas
Vaizdas: „Shutterstock“
Avokaduose gausu sveikų riebalų, vitaminų A, E, K, C, B6, folatų, pantoteno rūgšties, niacino, kalio, magnio, natrio, fitosterolių, riboflavino ir kitų fitonutrientų. Jie sumažina blogojo cholesterolio kiekį, sumažina lipidų kiekį kraujyje, pagerina antioksidacinę veiklą, slopina uždegimą ir normalizuoja gliukozės kiekį kraujyje, taip sumažindami širdies ligų riziką (22).
Pusryčiams galite pasivaišinti avokado kokteiliu arba įtraukti jį į salotas ar vyniotinius pietums.
18. Pomidoras
Pomidoruose yra antioksidantų, kurie padeda apsisaugoti nuo DNR mutacijos, neriboto ląstelių dauginimosi ir širdies bei kraujagyslių ligų. Mokslininkai nustatė, kad pomidorai pagerina širdies išeminę funkciją ir sumažina miokardo infarktą (23).
Pusryčiams arba kaip vakarinį užkandį galite turėti pomidorų sulčių ar kokteilio. Įpilkite pomidorų į savo salotas, karius, keptas bulvytes, keptas daržoves ir ant grotelių keptą vištieną, kad jūsų maistas būtų skoningas.
19. Arbūzas
Vaizdas: „Shutterstock“
Citrulinas yra vienas iš arbūzuose randamų junginių, kuris padeda sumažinti uždegimą ir arterijų standumą, sumažinti MTL cholesterolio kiekį ir padidėjusį kraujospūdį bei sumažinti kūno svorį (24).
Pusryčiams valgykite arbūzų sultis ar kokteilį. Taip pat galite turėti arbūzo dubenį kaip vakarinį užkandį. Per dieną nevalgykite daugiau kaip 1½ puodelio arbūzo, kad išvengtumėte skrandžio sutrikimų.
20. Ryžių sėlenų aliejus
Ryžių sėlenų aliejuje yra daug vitamino E, augalinių sterolių, oryzanolio ir sveikų riebalų, kurie padeda sumažinti MTL cholesterolio ir trigliceridų kiekį (25).
Visiems maisto ruošimo tikslams galite naudoti ryžių sėlenų aliejų. Tačiau nenaudokite salotų padažui. Per dieną galite turėti 4-5 šaukštus ryžių sėlenų aliejaus.
21. Kale
Vaizdas: „Shutterstock“
Kopūstai, kuriuose gausu vitaminų A, C, K, folatų, kalcio, magnio, fosforo, omega-3 riebalų, maistinių skaidulų ir antioksidantų, padeda sumažinti vainikinių arterijų ligos riziką (26).
Pusryčiams galite paskanauti kopūstų kokteilio. Jūs taip pat galite pridėti lapinių kopūstų į savo salotas, tačiau būtinai juos blanširuokite. Pridėkite juodųjų pipirų, druskos, kalkių ir linų sėklų miltelių kartu su daržovėmis ir vidutine baltymų šaltinio dalimi, kad jūsų kopūstų salotos būtų įdomios ir skanios.
22. Burokėliai
Burokėliai yra puikus nitratų šaltinis, padedantis sumažinti uždegimą. Jis taip pat turi antioksidacinių savybių ir padeda sumažinti cholesterolio kiekį bei aukštą kraujospūdį ir pagerinti lipidų profilius (27).
Vakaro užkandžiu turėkite burokėlių sulčių arba žalių burokėlių. Burokėlius taip pat galite mesti į savo vištienos troškinį ar daržovių sriubą. Turėkite po pusę puodelio burokėlių kiekvieną dieną, kad pagerintumėte širdies sveikatą ir pagerintumėte bendrą sveikatą.
23. Kresas
Vaizdas: „Shutterstock“
Rėžiukuose yra fitonutrientų, vitaminų, mineralų ir skaidulų, kurie padeda pagerinti širdies sveikatą ir kraujotaką (28).
Geriausias būdas vartoti rėžiukus yra sulčių sultys. Tai galite turėti pirmą kartą ryte, pusryčiams ar kaip gėrimą po treniruotės. Per dieną galite išgerti po vieną stiklinę krienų sulčių.
24. Mėlynės
Mėlynėse gausu kardioprotekcinio polifenolio, vadinamo resveratroliu. Resveratrolis padeda išvengti širdies širdies nepakankamumo, turi antitrombolitinių savybių ir padeda atitaisyti bet kokią širdies morfologijai padarytą žalą (29).
Įpilkite mėlynių į savo kokteilį ar pusryčių dribsnius kartu su riešutais, kad gautumėte sodrų skonį. Per dieną galite turėti iki pusės puodelio mėlynių.
25. Žiediniai kopūstai
Vaizdas: „Shutterstock“
Žiediniuose kopūstuose gausu sulforafano - izotiocianato, kuris suveikia daug antioksidacinių fermentų. Šie fermentai padeda išvengti MTL cholesterolio oksidacijos, slopina kraujagyslių uždegimą, kuris savo ruožtu užkerta kelią aterosklerozei (30).
Blanširuokite, virkite, maišykite arba kepkite žiedinių kopūstų žiedynus į savo sriubą pietums ar vakarienei. Per dieną galite turėti po vieną puodelį žiedinių kopūstų.
26. Granatas
Granatas yra pripildytas antocianinų ir taninų, turinčių antioksidacinių savybių. Dėl to jis yra stiprus kardioprotekcinis vaisius. Tai padeda sumažinti MTL cholesterolį ir kraujospūdį bei sumažinti uždegimą (31).
Turėkite granatų sulčių ar vaisių pusryčiams arba kaip vakarinį užkandį. Taip pat galite įdėti jį į savo salotas Viduržemio jūros skoniui.
27. Juodasis šokoladas
Juodasis šokoladas yra gausus katechinų, teobromino ir procianidinų šaltinis, kuris užkerta kelią trombocitų agregacijai, mažina kraujospūdį ir gerina endotelio funkciją. Taigi, turėdami juodojo šokolado gabalėlį, galite apsaugoti savo širdį nuo širdies ir kraujagyslių ligų (32).
Vartokite juodąjį šokoladą, kuriame yra 80% ar daugiau kakavos. Po vakarienės turėkite gabaliuką, kad pasisotintumėte smaližiams, nerizikuodami priaugti svorio ar pakenkti savo sveikatai.
Taip pat turėtumėte vengti šių maisto produktų, kad jūsų širdis būtų sveika.
Maistas, kurio reikia vengti sveikai širdžiai
Vaizdas: „Shutterstock“
- Transriebalai
- Perdirbti maisto produktai, tokie kaip saliamis, dešrainiai, dešrelės ir kt.
- Miltai ir balta duona
- Jogurtas, pienas ir sūris (jei netoleruojate laktozės)
- GMO neskaldyti grūdai ir miltai
- Rafinuotas cukrus, cukranendrių cukrus ir daug fruktozės turintis kukurūzų sirupas
- Nepageidaujamas maistas, pavyzdžiui, bulvių traškučiai, kepti maisto produktai, mėsainiai ir kt.
- Gazuoti ir saldinti gėrimai
- Ankštiniai augalai), nes juose yra lektinų, kurie sukelia uždegimą organizme)
Pradėkite rūpintis savo širdies sveikata įtraukdami į savo mitybą šiuos širdžiai palankius maisto produktus. Taip pat būtinai reguliariai treniruokitės, kad sustiprintumėte širdies raumenis. Jei turite klausimų, palikite komentarą žemiau esančiame laukelyje.
Nuorodos
1. Pasaulio sveikatos organizacija „10 didžiausių mirties priežasčių“.
2. „Mirtingumas nuo išeminės širdies ligos pagal šalį, regioną ir amžių: Pasaulio sveikatos organizacijos ir Jungtinių Tautų statistika“. Tarptautinis kardiologijos žurnalas, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka.
3. „Sveikatos ir ekonominės lėtinių ligų išlaidos“ Ligų kontrolės ir prevencijos centrai, JAV Sveikatos ir žmogiškųjų paslaugų departamentas.
4. Amerikos širdies asociacija „Širdies ligų ir insulto statistika 2018 iš pirmo žvilgsnio“.
5. Ligų kontrolės ir prevencijos centrai „Širdies ligos faktai“, JAV Sveikatos ir žmogiškųjų paslaugų departamentas.
6. „Koronarinės arterijos ligos (CAD)“ ligų kontrolės ir prevencijos centrai, JAV Sveikatos ir žmogiškųjų paslaugų departamentas.
7. „Omega-3 papildai ir širdies bei kraujagyslių ligos“ Tanaffos, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka.
8. „Alyvuogių aliejaus suvartojimas, širdies ir kraujagyslių ligų bei mirtingumo rizika PREDIMED tyrime“ BMC medicina, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka.
9. „Ilgalaikis apelsinų sulčių vartojimas yra susijęs su mažu MTL cholesterolio ir apolipoproteino B kiekiu normaliems ir vidutiniškai hipercholesterolemija sergantiems asmenims“ Lipidai sveikatos ir ligų srityje, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka.
10. „Brokoliai: unikali daržovė, apsauganti žinduolių širdis redioruojant tioredoksino superšeimos ciklą“. Žemės ūkio ir maisto chemijos leidinys. JAV Nacionalinė medicinos biblioteka.
11. „Geriant morkų sultis, padidėja bendras antioksidantų statusas ir sumažėja lipidų peroksidacija suaugusiems“. Nutrition journal, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka.
12. „Žaliosios arbatos katechinai ir širdies ir kraujagyslių sveikata: atnaujinimas“ Dabartinė vaistinė chemija. JAV Nacionalinė medicinos biblioteka.
13. „Braškės sumažina aterosklerozinius žymenis asmenims, turintiems metabolinį sindromą“. Mitybos tyrimai, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka.
14. „Dietinis riešutų suvartojimas ir širdies bei kraujagyslių sistemos prognozė“ Ochsnerio žurnalas, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka.
15. „Obuoliai ir širdies bei kraujagyslių sveikata - ar žarnyno mikrobiota yra svarbiausias dalykas?“ Maistinės medžiagos, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka.
16. „Linų sėmenys ir širdies bei kraujagyslių sveikata“. Širdies ir kraujagyslių farmakologijos leidinys, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka.
17. „ Šparagų šaknys reguliuoja cholesterolio metabolizmą ir gerina antioksidantų būklę hipercholestereminėse žiurkėse“ Įrodymais pagrįsta papildoma ir alternatyvi medicina: eCAM, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka.
18. „Česnako poveikis širdies ir kraujagyslių sutrikimams: apžvalga“. Nutrition journal, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka.
19. „Dietinio nitrato (nustatytas žaliosiose lapinėse daržovėse ir burokėliuose) poveikis kraujagyslėms per nitrato – nitrito – azoto oksido kelią“. Britų klinikinės farmakologijos žurnalas, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka.
20. „Raudonasis vynas: gėrimas jūsų širdžiai“ Širdies ir kraujagyslių ligų tyrimų žurnalas, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka.
21. „Valgyk papajus nuogas: PH subalansuota dieta, skirta super sveikatai ir žėrinčiam grožiui“ Susan M. Lark.
22. „Hass avokado sudėtis ir galimas poveikis sveikatai“. Kritinės apžvalgos maisto moksle ir mityboje, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka.
23. „Likopenas, pomidorai ir koronarinė širdies liga“. Laisvųjų radikalų tyrimai, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka.
24. „ Citrullus lanatus „ Sentinel “(arbūzas) ekstraktas sumažina MTL receptorių trūkumą turinčių pelių aterosklerozę. Mitybos biochemijos leidinys, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka.
25. „Mažo kaloringumo dietos su ryžių sėlenų aliejumi poveikis širdies ir kraujagyslių rizikos veiksniams pacientams, sergantiems hiperlipidemija“. Medicinos mokslų žurnalas: oficialus Isfahano medicinos mokslų universiteto leidinys, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka.
26. „Kopūstų sultys pagerina koronarinių arterijų ligos rizikos veiksnius hipercholesterolemija sergantiems vyrams.“ Biomedicinos ir aplinkos mokslai: BES, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka.
27. „Nacionalinė raudonųjų burokėlių papildų nauda sveikatai ir ligoms gydyti“ maistinės medžiagos, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka.
28. „Kūnas į pusiausvyrą: žolinis holistinio savęs priežiūros vadovas“ Maria Noel Groves
29. „Polifenoliai: nauda širdies ir kraujagyslių sistemai sveikatos ir senėjimo metu“. Maistinės medžiagos, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka.
30. „Sulforafano įtaka kraujagyslių sveikatai ir jo svarba mitybos metodams siekiant užkirsti kelią širdies ir kraujagyslių ligoms“. EPMA žurnalas, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka.
31. „Granatas jūsų širdies ir kraujagyslių sveikatai“. Rambamo Maimonideso medicinos žurnalas, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka.
32. „Juodojo šokolado nauda kardiovaskulinėje sistemoje“. Kraujagyslių farmakologija, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka.